Palworld – drewno, wood: jak zdobyć, siekiera

Opublikowano: 15.01.2025

Aktualizacja: 16.01.2025

Autor: Jakub Bugielski

Jak zdobywać drewno (wood) w grze Palworld.

Wood, czyli drewno, to podstawowy surowiec w Palworld, który wykorzystasz do tworzenia przedmiotów czy wznoszenia budowli. Drewno potrzebne jest przez całą rozgrywkę, do większości receptur – jak więc efektywnie zdobywać wood w Palworld? Tego dowiesz się z niniejszej strony!

Drewno, podobnie jak kamień (Stone) możesz zbierać na trzy sposoby. Jednym z nich jest podnoszenie gałęzi (1) leżących na ziemi. Każdorazowo da Ci to 1 Wood – biorąc pod uwagę ilości drewna wymagane do tworzenia przedmiotów, przyda się to wyłącznie w pierwszych minutach rozgrywki.

Jak zdobywać drewno (wood) w grze Palworld.

Drugą i wykorzystywaną przez resztę gry opcją jest wycinka drzew (2). Musisz po prostu uderzać w drzewa. W ten sposób jesteś w stanie zebrać drewno nawet przy pomocy gołych dłoni, jednak, z oczywistych względów, najlepiej sprawdzi się tutaj siekiera (Axe) (3). Nawet prosta siekiera kamienna (Stone Axe) znacznie przyspieszy ten proces, a kolejne modele pozwolą na jeszcze sprawniejsze zbieranie tego materiału.

Jak zdobywać drewno (wood) w grze Palworld.

Ostatnią opcją  jest wykorzystane budynku – Logging Site (4). Po wzniesieniu jej, musisz po prostu wejść w interakcję z budynkiem, by rozpocząć zbieranie. Proces jest jednak bardzo powolny i znacznie lepiej wykorzystać do tego celu Pala z odpowiednimi umiejętnościami. Dzięki temu stwór będzie zbierał drewno w tym czasie, jak Ty będziesz zwiedzać świat.

Jak zdobywać drewno (wood) w grze Palworld.

Warto przy tym ustawić dowolną skrzynię przy Logging Site. Za każdym razem, gdy zbierzesz pozyskane drewno, najpewniej natychmiast przeciążysz postać. Dzięki skrzyni ustawionej obok, będziesz mógł szybko zrzucić do niej drewno i odzyskać mobilność postaci.

Wróć do głównej strony poradnika

Jakub Bugielski

Autor:
Jakub Bugielski
Gracz z niemal trzema dekadami doświadczenia na karku, który swoją przygodę z graniem rozpoczął od Commodore 64 i Atari 2600, by potem, jak każdy Polak, tłuc bez opamiętania na Pegasusie. Dziś gracz głównie PC, wiecznie zakochany w strategiach wszelakich (z naciskiem na RTS), RPG i indykach.

Poprzedni poradnikPalworld – kamień, stone:...
Kolejny poradnikPalworld - jak tworzyć Pal...