Oblivion Remastered – Mapa Cyrodil: wszystkie domy do kupienia
Opublikowano: 26.04.2025
Autor: Jakub Bugielski

W The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered możesz posiadać domy w różnych częściach mapy. Te pozwalają, między innymi, na bezpieczne przechowywanie przedmiotów w skrzyniach. Gdzie w Oblivion Remastered znajdują się wszystkie domy, jak je odblokować i czy wszystkie trzeba kupić? Odpowiedzi na te pytania, a także mapkę przedstawiającą ich lokalizację, znajdziesz na niniejszej stronie!

Oblivion Remastered – Mapa – Domy – Prowincja Cyrodiil
Wszystkie domy do zdobycia w Oblivion Remastered – prowincja Cyrodil
W grze możesz posiadać łącznie 12 domów. Ich lokalizację znajdziesz na powyższej mapie. Jeśli masz problem z zakupem domu, na stronie jak kupić pierwszy dom opisujemy cały proces.
Poniżej z kolei prezentujemy listę posiadłości, a także wymagania, które musisz spełnić, by je odblokować.
- Dom do kupienia w mieście Bruma – kupisz go od Hrabiny Narina Carvain, władczyni Brumy, która znajdziesz na Zamku Bruma, za 10000 złota. Łączny koszt zakupu, wraz ze wszystkimi elementami renowacji, to 19000 złota.
- Iglica Mroźnych Szczytów (Frostcrag Spire) – została dodana do gry za sprawą dodatku Wizard’s Tower, który jest częścią Oblivion Remastered. Aby odblokować to miejsce, wystarczy, że udasz się do wskazanego punktu. Dom jest dostępny za darmo, natomiast renowacja może kosztować maksymalnie 8500 złota.
- Rezydencja Arborwatch (Arborwach) – to dom do kupienia w mieście Chorrol od Hrabiny Ariany Valgi, władczyni miasta, która przebywa na zamku w Chorrol. Zapłacisz za niego 20000 złota, a dodatkowo kolejne 19400 za renowację.
- Zamek Battlehorn (Battlehorn Castle) – dodany do gry za sprawą dodatku Fighter’s Stronghold (wchodzi w skład Oblivion Remastered). Udaj się do wskazanego miejsca, by go odblokować. Zamek dostępny za darmo, renowacje kosztować będą Cię maksymalnie 15000 złota.
- Dom do kupienia w Imperial City. Nabędziesz go od szlachcianki Vinicii Melissaei, którą znajdziesz w Dzielnicy Handlowej miasta imperialnego, a dokładnie w budynku Cesarskie Biuro Handlu. Dom kosztuje 2000 złota, natomiast renowacja to kolejne 2000.
- Dom do kupienia w mieście Cheydinhal – dostępny u hrabiego Andel Indarys, władcy miasta, za 15000 złota. Renowacja to maksymalnie 15000 złota.
- Rezydencja w Skingrad – kupisz od lokaja na zamku Skingrad, Shuma gro-Yaruga. Jest to najdroższy dom w grze, ponieważ kosztuje 25000 złota, a jego renowacja może wynieść maksymalnie 23200 złota.
- Dom do kupienia w mieście Anvil. Zakupisz go od zwiadowcy o imieniu Velwyn Benirus, którego znajdziesz w zachodniej części dzielnicy Główna brama Anvil, w budynku Pod Hrabiowskim Skrzydłem. Zakup to 5000 złota. Początkowo dom będzie w ruinie, ale wykonanie jednego zadania od tej samej postaci pozwoli Ci odnowić go za darmo.
- Zatoka Dunbarrow (Dunbarrow Cove) – została dodana do gry za sprawą dodatku Thieve’s Den, który wchodzi w skład Oblivion Remastered. Aby odblokować tę lokację, udaj się do wskazanego miejsca na południe od miasta Anvil. Renowacja będzie Cię kosztować 5500 złota.
- Dom do kupienia w mieście Bravil. Zakupisz go od hrabiego Regulusa Terentiusa, władcy miasta, którego znajdziesz na zamku. Koszt wynosi 4000 złota, natomiast renowacja to maksymalnie 3900 złota.
- Dom do kupienia w mieście Leyawiin. Dostępny u hrabi Marius Caro, władcy miasta przebywającego na zamku. Zakup to 7000 złota, renowacja maksymalnie kolejne 7000 złota.
- Czeluść Wzgardy (Vile Lair) – została dodana do gry za sprawą dodatku o tej samej nazwie, który wchodzi w skład Oblivion Remastered. Dom odblokujesz, udając się do wskazanego na mapie miejsca, a następnie renowacja będzie kosztować 15200 złota.
A co z darmowymi domami i posiadłościami?
Na tej stronie prezentujemy wyłącznie budynki, które mogą pełnić rolę domu. Oznacza to, że wewnątrz znajdziesz przynajmniej łóżko i bezpieczną skrzynię do przechowywania – taką, w której przedmioty nagle nie znikną. W grze jest całe mnóstwo pomniejszych lokacji, jak Opuszczona Chata w Imperial City, ale przechowywanie w nich przedmiotów jest ryzykowne. Dzieje się tak dlatego, że dostępne tam pojemniki z czasem mogą się odnowić i pojawią się w nich losowe przedmioty – a Twoje skarby znikną bezpowrotnie.