Oblivion Remastered – Gildia Wojowników: jak dołączyć, liderzy
Opublikowano: 27.04.2025
Autor: Jakub Bugielski

Gildia Wojowników w The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered to jedna z organizacji w grze, do których możesz dołączyć. Co dzięki temu możesz zyskać, gdzie znaleźć budynki gildii, od którego miasta rozpocząć i, najważniejsze – czy Gildia Wojowników w Oblivion Remastered to coś, czym warto sobie zawracać głowę? Wyjaśniamy to na niniejszej stronie!
Na tej stronie znajdziesz:
- Jak dołączyć do Gildii Wojowników w Oblivion Remastered?
- Jak awansować na wyższe rangi Gildii Wojowników?
- Kiedy nie będziesz mógł dołączyć do Gildii Wojowników – i kiedy możesz zostać z niej usunięty?
- Mapa Gildii Wojowników – lokalizacja wszystkich siedzib w Oblivion Remastered
- Korzyści z przystąpienia do Gildii Wojowników w Oblivion Remastered
Jak dołączyć do Gildii Wojowników w Oblivion Remastered?
By dołączyć do Gildii Wojowników w Oblivion Remastered musisz porozmawiać z jednym z jej liderów. Najlepszym wyborem będzie lider w mieście Anvil, którego znajdziesz przy Głównej Bramie Anvil (1).
Udaj się do wskazanego miejsca, a następnie poszukaj dużego budynku z wizerunkiem miecza na banerach (2). To właśnie Gildia Wojowników w tym mieście.
Wejdź do środka i poszukaj lidera – to Azzan (3), którego znajdziesz najpewniej na parterze.
Porozmawiaj z nim i wybierz opcję Dołącz do Gildii Wojowników (4). Przeklikaj kilka linii dialogowych, a następnie wybierz opcję Zlecenie, by otrzymać swoją pierwszą misję.
Jak awansować na wyższe rangi Gildii Wojowników?
Będąc w Gildii Wojowników w Oblivion Remastered będziesz mieć swoja rangę. Startujesz jako totalny żółtodziób, ale możesz awansować na kolejne i piąć się w strukturze gildii, aż do samego szczytu. By zwiększyć rangę wykonuj po prostu zadania konkretnych liderów Gildii Wojowników. Ich lokalizację znajdziesz poniżej. Po wykonaniu misji wróć do lidera, rozpocznij rozmowę i wybierz opcję Awans.
Kiedy nie będziesz mógł dołączyć do Gildii Wojowników – i kiedy możesz zostać z niej usunięty?
Do Gildii Wojowników w Oblivion Remastered łatwo jest dołączyć. W kilku sytuacjach jednak możesz nie być w stanie tego zrobić, bądź zostać z niej usuniętym. Dzieje się to wtedy, gdy:
- Za Twoją postać wyznaczona jest jakakolwiek nagroda (Bounty). Czyli wtedy, gdy popełnisz przestępstwo (zabijesz kogoś, ukradniesz przedmiot lub wykonasz inną niedozwoloną akcję). Jeśli chcesz wstąpić w szeregi Gildii Wojowników, udaj się do dowolnego strażnika i spłać należność.
- Gdy popełnisz przestępstwo w stosunku do innego członka gildii. Wtedy zostaniesz wyrzucony z jej struktury. Możesz wykonać specjalne zadanie, by na nowo do niej dołączyć. Jeśli jednak przynajmniej 3 razy wylecisz z Gildii Wojowników, nie będziesz mógł już do niej wstąpić.
Mapa Gildii Wojowników – lokalizacja wszystkich siedzib w Oblivion Remastered
W The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered znajdziesz łącznie 7 siedzib Gildii, każde ulokowane w mieście w grze. Powyżej znajdziesz mapkę, na której zaznaczyliśmy te miejsca, a są to:
- Gildia Wojowników w Bruma
- Gildia Wojowników w Cheydinhal
- Gildia Wojowników w Chorrol
- Gildia Wojowników w Skingrad
- Gildia Wojowników w Anvil
- Gildia Wojowników w Bravil
- Gildia Wojowników w Leyawiin
Korzyści z przystąpienia do Gildii Wojowników w Oblivion Remastered
Jeśli dołączysz do Gildii Wojowników w The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered, możesz liczyć na szereg korzyści, takich jak:
- Dostęp do przedmiotów. Po dołączeniu możesz bezkarnie zabierać przedmioty ze wszystkich oddziałów Gildii w Cyrodiil.
- Szkolenia i handel. Trenerzy oferują szkolenia w walce bronią, walkę wręcz, ciężkim pancerzu i blokowaniu tylko członkom.
- Handel. Kupcy Gildii sprzedają towary wyłącznie swoim członkom.
- Przychylność członków. Po dołączeniu zwiększa się przychylność innych członków.
- Pensja Mistrza. Po osiągnięciu rangi Mistrza otrzymujesz comiesięczną pensję – złoto, broń i pancerze.
- Możliwość określenia strategii Gildii. Jako Mistrz możesz wybrać strategię: rekrutacja nowych członków (więcej przedmiotów), kontrakty (więcej złota) lub równomierny podział.